O nás

Vznik PROBUSSINES

 

Niekedy v priebehu roku 2009 vznikla myšlienka na spoločnosť, ktorá by sa zaoberala pomocou, servisom a asistenciou novým a budúcim podnikateľom či firmám a taktiež, by sa stala obchodným partnerom a oporou existujúcich, už zabehnutých firiem nezávisiac od ich veľkosti či stavu hospodárenia. Táto vysnívaná spoločnosť mala byť všestranným partnerom a oporou akejkoľvek spoločnosti či podnikateľovi, ktorý má záujem o garantovanú kvalitu služieb. Pre svojich klientov či skorej obchodných partnerov by táto spoločnosť zabezpečovala všetky činnosti súvisiace s vykonávaním podnikateľskej činnosti, ako napríklad: konzultácie a poradenstvo pred začiatkom podnikania, pomoc s prvými krokmi a rozhodnutiami začínajúcim podnikateľom a firmám, spracovanie účtovnej agendy, daní a odvodov, právne poradenstvo a podpora, reklamné, marketingové a PR služby, externé administratívne služby a tiež kontakt s úradmi či už štátnymi, alebo miestnymi, pomoc v oblasti financií a bankovníctva a veľa ďalšieho…

Možností, ako pomôcť začínajúcim alebo zabehnutým podnikateľom je snáď nekonečne veľa. No aj napriek množstvu možností a smerov mi táto myšlienka nedala spať. Takmer každý deň som vídal ľudí v mojom okolí, ktorí podnikajú alebo sa na to chystajú a títo ľudia sa snažia zháňať informácie všade možne aj nemožne no výsledok bol vždy skreslený, neúplný a niekedy aj úplne mylný.

Na druhú stranu ma hnevali firmy, ktoré ponúkali nekonečne skvelé produkty a služby za nenormálne ceny. O kvalite sa hovorilo iba pred kúpou, o záruke či garancii mali títo „podnikatelia“, len plagáty na stenách, no a v prípade akéhokoľvek problému za TO mohol každý, len nie oni.

Hnevalo ma to! Hnevalo ma, že ľudia chcú informácie a pomoc, ale majú problém ich nájsť a ak ich nájdu, tak stoja za … veď vy viete za čo. A na tej druhej strane ma hnevali ľudia a firmy, ktorí sľubovali vzdušné zámky, no tie sa rozplynuli hneď, ako držali Vaše peniaze vo svojich rukách.

Chcel som s tým niečo urobiť, chcel som, aby každý človek videl, že podnikanie je možné aj na našom „Slovensku“, že je možné podnikať čestne a férovo a že sú aj poctiví podnikatelia a firmy, ktorým nejde len o vaše peniaze, ale záležím im na vašej spokojnosti, na vašom prospechu, záleží im na dlhodobej a vzájomne prospešnej spolupráci.

Sny, idey, myšlienky a nápady, všetko to bolo pekné, plné ideálov a nádejí, ale čo s tým? Dá sa zmeniť svet a ľudia?

Pravdu povediac odpoveď neviem ani dnes, no na konci si budem môcť povedať, že ja som to aspoň skúsil.

Koncom roka 2011 som sa rozhodol, že snov bolo dosť a od 1. Januára 2012 sa sny stali skutočnosťou v podobe spoločnosti PROBUSSINES s jasným cieľom, ponúkať vám kvalitné služby, za ktoré vám ručím a nehanbím sa pod ne podpísať.

Na trh sme vstúpili s ponukou služieb – Vedenie účtovníctva a Administratívne služby.

Verím, že v dohľadnej dobe vám budeme môcť predstaviť nové produkty a nové služby, ktoré vám pomôžu k vašim cieľom, nech sú akokoľvek veľké či vzdialené.

 

J o z e f   H o r ň á k

zakladateľ PROBUSSINES